středa 5. června 2013

Vítězství!

Zatímco junioři se nominovali v Pulčíně a Úsobrně na tuzemský mistrák (a Mára si připsal první vítězství tohoto víkendu, a nakonec i celkovou nominaci - gratulace!!), já jsem si zajel na české béčka, které se běžely na Moravě a měl jsem to na ně asi o 100 km blíž než na béčka moravské. Těšil jsem se dlouho dopředu, protože jsem věděl, že to bude má oblíbená letecká vysočina. A taky že byla.

Protože léto je prý nejhezčím dnem v roce, a v tom letošním ještě neproběhlo, bylo všude v lese docela mokro a melioračky a bažiny byly pěkně nasáklé. To ale nevadilo a tempo mírně pod 5 min/km se dalo držet i tak. Udělal jsem pár chybek, ale asi ne víc jak na 2,5 minuty, celkově jsem běžel plynule a míjel jednoho soupeře za druhým. Naše trať měla cca 15,5 km, a ke konci mě docela hnaly kupředu hodinky a magická hranice 80 minut, kterou se mi jako jedinému ze startovního pole povedlo pokořit a vyhrál jsem. Ale vítězství to nebylo úplně čisté, protože kdyby si Mrazák na 24. kontrole nepropíchl nohu, dostal bych od něj pěknou čtyřminutovou kládu. Tímto mu přeju brzké uzdravení. Mapa s tratí je v archivu. Trať byla pěkná, ale docela jednoduchá a typicky žďárská - ostré úhly a stejně dlouhé postupy. Ale to mě nepřekvapilo a kupodivu ani nevadilo.

Nedělní middle byl ještě víc v bažinkách a melioračkách a ačkoli byl moc pěkný, nebyl to middle. Byla to pěkná třetina klasiky (14 kontrol na skoro 6 km je na middle prostě málo). Běžel jsem špatně, dělal jsem chybky a nedařilo se mi držet plynulé tempo, musel jsem u kontrol zastavovat a mapovat další postup. Dostal jsem ve finále jen 2,5 minuty, což je celkem málo vzhledem k mému neplynulému výkonu a k tomu, že jsem startoval na začátku a prošlapával všechny cesty ke kontrolám trávou po pás. Věřím, že dálnice druhou část startovního pole výrazně zrychlily. Mapa je na známém místě.

A protože je zkouškové a mám se na co vymlouvat, zůstane tento článek velmi stručným a bez obrázků. Ty možná někdy příště..